Date: 19 دسامبر 2013
Cat: php

معرفي کیت
آپشن چهار کاره

 

شرکت الکترونیک خودرو کامیاب

امروزه در راستای ارتقاء تکنولوژیکی بوجود آمده در تجهیزات برق و الکترونیک، افزودن فیچرها یا گزینه های الکتریکی و الکترونیکی جایگاهی خاص را در صنعت خودرو به خود اختصاص داده است بقسمی که هر روزه بهره بری گزینه های برق و الکترونیک در محصولات جدید خودروسازان خواه به صورت OEM و خواه به صورت After Market افزایش یافته و مورد استقبال مصرف کنندگان قرار می گیرند. از جمله این امکانات می توان به موارد ذیل اشاره نمود:
1- بسته شدن خودکار شیشه های خودرو پس از خروج از خودرو و به هنگام قفل نمودن در های خودرو (Power Window)
2- روشن شدن خودکار چراغ های کوچک(Side Lamps) و چراغ های بزرگ جلو(Dipped Lamp) با تاریک شدن هوا
3- روشن شدن چراغ های جلو خودرو جهت روشن نمودن محیط های تاریک مانند پارکینگ برای مدت کوتاه (Follow Me Home)
4- روشن شدن فلاشر های خودرو به هنگام ترمز شدید (Emergency Brake Warning)
برای نخستین بار شرکت الکترونیک خودرو کامیاب اقدام به عرضه محصولی جدید نموده که تمام فیچر های بالا را در خود جمع نموده است.
ویؤگی های محصول جدید شرکت الکترونیک خودرو کامیاب به شرح ذیل می باشد:

1- Power Window
شاید بارها برای هر راننده ای اتفاق افتاده باشد که بنا به دلایلی از جمله تعجیل در خروج از خودرو ؛ فراموش کند تا شیشه های خودرو را کاملا بالا برده و ببندد. در این صورت برای سارقین وسائل داخل خودرو ؛ فرصتی طلایی فراهم می آید تا به راحتی و بدون دردسر اقدام به سرقت وسایل داخل خودرو نمایند. در چنین مواردی سیستم Power Window به کمک راننده می آید تا این نقیصه را جبران نماید.
باید اذعان نمود که بسياري از دارندگان خودرو از مزاياي بسته شدن شیشه های خودرو به هنگام ترک خودرو مطلع مي باشند. این موضوع سبب بالا رفتن ضريب اطمينان خودرو و جلوگیری از باز ماندن شیشه ها می شود.
در این میان به منظور افزايش آسايش دارندگان خودرو در خودروهای جدید، مکانیزم بالا رفتن شیشه ها ی خودرو به صورت خودکار بدون استفاده از نيروي دست و با بهره گیری از Remote Control بهره برداری شده و این عمل به صورت خودكار انجام مي گیرد.
در کیت آپشن چهار کاره ؛ پس از خاموش نمودن خودرو و در صورتی که سوئیچ در وضعیت ACC یا IGN باشد ؛ با فشردن دکمه Lock برروی ریموت ؛ حالت Power Window فعال شده و شیشه های خودرو به ترتیب ذیل بسته می وند:
Front Left  Front Right  Rear Left  Rear Right
تذكر:
Power Windows فاقد سیستم Anti Trap می باشد و قادر به تشخیص مانع بین شیشه و انتهای مسیر نیست. بنابراین قبل از فشردن دکمه Lock و فعال کردن سیستم Power Window اطمینان حاصل نمائید تا هیچگونه مانعی از قبیل دست یا گردن اطفال و … در مسیر حرکت شیشه ها نباشد. مسئوليت عواقب عدم توجه به این هشدار با راننده می باشد.

2- چراغ هوشمند
بنا به دلایلی از جمله فراموشی یا حتی سهل انگاری ؛ بسیاری از رانندگان فراموش می کنند تا با تاریک شدن هوا یا ورود به مکان های تاریک از قبیل تونل یا پارکینگ های مسقف , چراغ های خودرو خود خود را روشن نمایند . در چنین مواردی ویژگی چراغ هوشمند در کیت آپشن چهار کاره ؛ کمک بسیار موثری به رانندگان جهت روشن کردن خودکار لامپ های کوچه و بزرگ جلو به هنگام تاریک شدن هوا می باشد.
ویزگی های این سیستم عبارتند از:
1- با تاریک شدن هوا و به هنگام غروب ؛ چراغ های کوچک خودرو به صورت خودکار روشن می شوند.
2- به هنگام شب ؛ جراغ های نور پایین به صورت خود کار روشن می شوند.
3- به محض ورود به تونل ؛ چراغ های نور پایین یا کوچک ( متناسب با شدت نود تونل) روشن و پس از خروج از تونل و در روشنایی روز ؛ چراغ ها به صورت خودکار و متناسب با شدت نور محیط خاموش می شوند.
4- در صورتی که چراغ ها روشن شده باشند و خودرو متوقف گردد ؛ پس از چند ثانیه ؛ چراغ های بزرگ جلو خاموش می شوند. به محض حرکت مجدد خودرو ؛ چراغ های بزرگ مجددا روشن می شوند.
5- در صورتی که چراغ های بزرگ روشن باشند و خودرو با دنده عقب حرکت کند ؛ نور پایین خاموش می شود .
تذكر:
حسگر نوری کیت آپشن چهار کاره برروی شیشه جلو خودرو نصب می شود. دقت نمائید تا سطح خارجی شیشه جلو همواره تمیز باشد تا کارکرد درست سیستم تضمین شود.

3- چراغ کمک
از ویژگی های بسیار مفید و موثر کیت آپشن چهار کاره می توان به چراغ کمک اشاره نمود که با روشن نمودن مسیر راننده پس از خروج از خودرو و در مدت زمان کوتاه ؛ به وی کمک می نماید تا در مکان های تاریک مانند گاراژ یا پارکینگ ؛ مسیر خود را بدون اشکال طی کند.
ویژگی های این سیستم عبارتند از :
1- پس از بسته شدن کامل شیشه های خودرو ؛ در صورتی که نور محیط کم باشد ؛ چراغ های خودرو روشن می شوند(Follow me home) و پس از 20 ثانیه خاموش می شوند.
2- در هنگام بسته شدن شیشه های خودرو (حالت Power Window) ؛ با زدن مجدد دکمه Lock ریموت ؛ چراغ های خودرو روشن می شوند(Follow me home) و پس از 20 ثانیه خاموش می شوند
تذكر:
برروی حسگر نوری کیت آپشن چهار کاره یک سوئیچ فشاری قرار دارد که با فشردن آن حسگر از مدار خارج می شود . در این صورت با خارج شدن حسگر از مدار ؛ سیستم چراغ اضطراری و چراغ کمک غیر فعال می شود.
4- فلاشر اضطراری
از جمله مشکلاتی که ممکن است به هنگام ترمز شدید رخ دهد کاهش ناگهانی فاصله خودرو شما با خودرو یی است که در پشت شما در حال حرکت می باشد که ممکن است با واکنش دیر هنگام راننده خودرو پشت شما به تصادف دو وسله نقلیه بیانجامد. در چنین مواردی بایستی با فعال نمودن فلاشر ها به راننده دیگری که در پشت شما در حال حرکت است ؛ وضعیت اضطراری پیش آمده برای شما ؛ اطلاع داده شود.
بهترین روش در این موارد ؛ فعال نمودن خودکار فلاشر ها می باشد زیرا ممکن است به دلایلی فرصت کافی برای شما فراهم نباشد تا با زدن کلید فلاشر , حالت اضطراری را به سایر رانندگان اطلاع دهید.
کیت آپشن چهار کاره با تشخیص بسیار دقیق میزان سرعت و کاهش ناگهانی شتاب خودرو حتی در مواقعی که پدال ترمز توسط راننده فشار داده نشده باشد ؛ فلاشر ها را فعال می کند.
ویژگیهای بارز فلاشر اضطراری عبارتند از:
1- به هنگام ترمز شدید ؛ فلاشر های خودرو روشن شده و برای مدت 10 ثانیه فعال می مانند.
2- در صورت حرکت مجدد خودرو پیش از سپری شدن 10 ثانیه ، فلاشر ها خاموش می شوند.
3- به هنگام حرکت با دنده عقب فلاشر ها عمل می کنند.
4- به دلیل الگوریتم بسیار دقیق نرم افزار ؛ عملکرد فلاشر اضطراری به کاهش ناگهانی شتاب خودرو حساس بوده و مستقل از فشردن پدال ترمز است .